Tworzenie aplikacji na Androida dla początkujących - co musisz wiedzieć

Autor: Peter Berry
Data Utworzenia: 20 Lang L: none (month-012) 2021
Data Aktualizacji: 1 Lipiec 2024
Anonim
Kurs programowania na Androida #1
Wideo: Kurs programowania na Androida #1

Zawartość


Nauka programowania aplikacji dla Androida dla początkujących może wydawać się skomplikowana, ale nie musi tak być. Zacznijmy od samego początku. Dlaczego początkujący chcieliby nauczyć się programowania na Androida?

Istnieje wiele dobrych odpowiedzi na to pytanie. Android zapewnia bezpośredni dostęp do ponad dwóch miliardów użytkowników miesięcznie. Jest to mobilny system operacyjny numer jeden i znacznie przewyższa iOS pod względem liczebności. Android nie działa tylko na telefonach, ale także na tabletach, telewizorach i smartwatche. Teraz aplikacje na Androida mogą nawet działać w systemie operacyjnym Chrome! Oczywiście, użytkownicy iOS tradycyjnie wydają więcej na swoje aplikacje, ale nawet ta luka zaczyna się zmniejszać, ponieważ użytkownicy Androida stają się bardziej skłonni do szukania oprogramowania.

Android jest również stosunkowo łatwy do opracowania. Kodowanie niekoniecznie jest łatwiejsze, ale jest mniej barier do wejścia niż inne platformy.


Stworzenie czegoś popularnego na Androida jest znacznie łatwiejsze niż odniesienie sukcesu na PC lub Mac.

Wydawanie aplikacji jest prostsze na Androidzie

Aby rozpocząć tworzenie aplikacji na Androida dla początkujących, potrzebujesz zestawu Android SDK, prawdopodobnie Android Studio i Java JDK. Wszystko to jest bezpłatne, a wkrótce przekonamy się, jak łatwo to skonfigurować. Zbudowanie prostej aplikacji nie jest trudne - większość można wykonać za pomocą projektanta wizualnego - a jeśli utkniesz, na tej stronie dostępnych jest wiele samouczków!

Gdy aplikacja jest już gotowa do użycia, bardzo łatwo jest utworzyć plik APK (plik, który będzie zawierał aplikację i umożliwił łatwą instalację) i przesłał ją do sklepu Google Play. Jednorazowa opłata w wysokości 25 USD to wszystko kosztuje - wtedy będziesz mógł przesyłać nieograniczoną liczbę aplikacji w dowolnym momencie. Nawet proces sprawdzania jest zautomatyzowany (bez udziału ludzi), co oznacza, że ​​Twoja aplikacja będzie widoczna w ciągu kilku godzin. Sklep Google Play ułatwia znalezienie i pobranie Twojej aplikacji. Jako „droga na rynek” ułatwia to rozpowszechnianie informacji i pozwala ludziom cieszyć się twoimi dziełami. Stworzenie czegoś popularnego na Androida jest znacznie łatwiejsze niż odniesienie sukcesu na PC lub Mac.


Przy odrobinie podstawowej wiedzy możesz szybko stworzyć profesjonalną aplikację i udostępnić ją miliardowym odbiorcom. Rozwój Androida jest również umiejętnością wymagającą dużego popytu. Co więcej, Java (jeden z oficjalnych języków programowania Androida) jest językiem numer jeden poszukiwanym przez pracodawców! „Innym” językiem urzędowym jest Kotlin, który jest na tyle podobny do Java i C #, że powinieneś być w stanie łatwo przenieść swoje umiejętności na inne role.

Ta idealna zbieżność czynników sprawia, że ​​Android jest idealnym rozwiązaniem Platforma. Wydanie aplikacji na iOS jest znacznie trudniejsze i oznacza, że ​​dotrzesz do mniejszej grupy odbiorców. Programowanie na PC oznacza trudność w znalezieniu platformy, na której można wypowiadać się na temat swojego urządzenia. Rozwój Androida oznacza już budowanie aplikacji na urządzenia w naszych kieszeniach i umieszczanie ich w sklepie, które wiele osób regularnie sprawdza.

Pierwsze kroki w tworzeniu aplikacji dla Androida dla początkujących

Przekonany? Świetny! Więc czego potrzebujesz, aby zacząć?

Potrzebujesz komputera z dość przyzwoitą specyfikacją - nic zbyt dużego. Jeśli powstał w ciągu ostatnich kilku lat i działa pod kontrolą systemu Windows, prawdopodobnie dobrze jest go uruchomić. Następnie musisz pobrać kilka rzeczy:

  • Android Studio
  • Android SDK
  • Java JDK - potencjalnie

Zacznij od najnowszej wersji Androida Studio. W chwili pisania tego tekstu najnowsza wersja to 3.2.1, ale zmienia się to szybko. Wybierz, który z nich jest zalecany na Developer.Android. Zestaw Android SDK jest teraz dostarczany z Android Studio, więc nie trzeba go pobierać osobno. Jedyną rzeczą, której potrzebujesz do programowania na Androida, jest Java JDK, którą musisz pobrać osobno od strony Oracletutaj.

Zobaczymy, jak pobrać i skonfigurować wszystko bardziej szczegółowo w przyszłych wpisach na temat tworzenia aplikacji na Androida dla początkujących. Na razie skupmy się na tym, czym są te elementy.

JDK: JDK to „Java Development Kit”. Umożliwi komputerowi zrozumienie i interpretację kodu Java (który jest preferowanym językiem programowania Androida, obok nowicjuszy Kotlin). Jest to ważne, ponieważ Twoje aplikacje będą pisane w Javie - będziesz go potrzebować, aby reszta działała. Nigdy nie będziesz musiał tego dotykać, dopóki nie przeniesiesz komputerów, ale musisz go pobrać i zainstalować na początku.

Android Studio:Android Studio to oficjalne zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) dla rozwoju Androida. Będzie działać jako centralne centrum rozwoju. Tutaj możesz wpisać kod Java, uruchamiać i debugować aplikacje oraz zarządzać wszystkimi plikami projektu. Jest to oprogramowanie, które zapewnia interfejs do kodowania i testowania, ale do tego wymaga innych elementów z tej listy.

Zestaw SDK:Zestaw programistyczny dla systemu Android (SDK) to zestaw narzędzi wymaganych do programowania systemu Android. Narzędzia te obejmują dodatkowy kod, który posłuży jako pomost między urządzeniami Java i Android (umożliwiając dostęp do natywnych funkcji Androida), funkcje, które pomogą w faktycznej kompilacji i uruchomieniu aplikacji oraz inne przydatne narzędzia, które mogą być przydatne podczas kodowania , jak emulator do testowania aplikacji. (Emulator działa na Androidzie na komputerze, więc możesz przetestować utworzone aplikacje bez potrzeby posiadania osobnego sprzętu).

Zestaw SDK jest dostarczany w pakiecie z Android Studio. Aby rozpocząć, wystarczy zainstalować Studio i będziesz gotowy do pracy! Podobnie jak w przypadku JDK, nie będziesz musiał używać tego bezpośrednio do znacznie późniejszego etapu. W przypadku większości zadań Android Studio będzie z nim współpracować.

Poza tym wtedy instalowanie JDK, Android Studio zajmie się większością instalacji i konfiguracji.

Wielka decyzja: Kotlin czy Java?

Kiedy zdecydujesz się rozpocząć tworzenie Androida od zera, będziesz musiał wybrać najlepszy język programowania do nauki: Android lub Kotlin. Możesz przeczytać o różnicach tutaj, ale wystarczy powiedzieć, że ogólnie rzecz biorąc, Kotlin jest nieco uproszczoną alternatywą dla Javy, która pomaga wyeliminować niektóre wyjątkowe dziwactwa Javy. To powiedziawszy, Java jest bardziej rozpoznawalna i jak wspomniano, jest poszukiwana przez pracodawców. Google mocno naciska na Kotlina, więc obecnie coraz więcej programistów dokonuje tej zmiany.

Podsumowanie: na czym polega tworzenie aplikacji na Androida dla początkujących?

Mając to na uwadze, zaczynamy budować podstawowy obraz rozwoju aplikacji na Androida.

W rzeczywistości aplikacja na Androida to kod napisany w Javie (który wymaga JDK), który ma dodatkową funkcjonalność warstwową na wierzchu dzięki Android SDK. Zawiera także różne obrazy, muchy układu, muzykę i inne pliki „zasobów”. Android Studio łączy to wszystko dla nas, a po naciśnięciu przycisku Uruchom lub eksportuj kod i wszystkie zasoby są umieszczane w kontenerze o nazwie APK. Jest to coś w rodzaju pliku .zip, ponieważ jest skompresowany i podobnie jak .exe, ponieważ działa jako plik instalacyjny. W tym momencie jest tylko jeden plik, który musisz udostępnić i uruchomić, aby rozpowszechniać swoje programy.

Jest o wiele więcej niż to, ale to jest podstawowa istota. Pozostało tylko nauczyć się programować, co możesz zrobić, wykonując samouczki i rozpoczynając od prostych projektów dla początkujących. Jeśli masz ochotę się zagłębić, na tej stronie możesz znaleźć całą masę postów. Oto świetne miejsce na rozpoczęcie wszystkiego, co musisz wiedzieć o swojej pierwszej aplikacji na Androida.

Jeszcze lepiej sprawdź kurs Wprowadzenie do aplikacji na Androida w akademii DGIT, aby uzyskać najszybszy i najłatwiejszy sposób na naukę tworzenia aplikacji na Androida dla początkujących. Sprawdzaj przyszłe posty tego typu, które co tydzień przeprowadzą Cię przez podstawy.

Trend w zakreie inteligentnych głośników jet obecnie w fazie rozkwitu i wydaje ię, że wzycy chcą nadać tym produktom nowy obrót. Lenovo, które już wypuściło wój głośnik mart Diplay...

LG ogólnie ciezył ię bardzo udanym rokiem, zgodnie z wynikami finanowymi z 2018 roku. Koreańka firma odnotowała przychody w wyokości 61,3 trylionów wonów (~ 54,4 miliarda dolarów) ...

Radziecki