Modem Snapdragon X55 firmy Qualcomm to rozwiązanie 4G / 5G, na które czekaliśmy

Autor: Monica Porter
Data Utworzenia: 20 Marsz 2021
Data Aktualizacji: 2 Lipiec 2024
Anonim
Modem Snapdragon X55 firmy Qualcomm to rozwiązanie 4G / 5G, na które czekaliśmy - Aktualności
Modem Snapdragon X55 firmy Qualcomm to rozwiązanie 4G / 5G, na które czekaliśmy - Aktualności

Zawartość


Dzisiaj Qualcomm zaprezentował swój najnowszy modem 5G, Qualcomm Snapdragon X55. Układ ten jest modemem drugiej generacji 5G firmy i następcą Snapdragon X50, który został ogłoszony w 2017 roku. Najważniejsze cechy tego nowego układu obejmują wielomodowy tryb 4G i 5G w jednym układzie, niesamowitą szybkość 7 Gb / s oraz przyszłościową obsługę specyfikacja 5G Standalone.

Oprócz nowego modemu Qualcomm ogłosił także swoją antenę mmWave drugiej generacji i będzie demonstrował swoje technologie 5G na MWC. Najnowszy moduł antenowy, nazwany QTM525, jest nieco cieńszy niż poprzednia konstrukcja i można go wbudować w telefony o grubości mniejszej niż 8 mm. Obejmuje teraz widmo 26, 28 i 39GHz mmWave, a Qualcomm nadal sugeruje, że trzy lub cztery z nich będą potrzebne na telefon 5G.

Wewnątrz Snapdragon X55

Snapdragon X55 ma wiele zalet, więc podzielmy go na części 4G i 5G.

Począwszy od 5G, układ obsługuje zarówno widmo mmWave, jak i sub-6GHz, podobnie jak jego poprzednik. Teoretyczne prędkości szczytowe są zwiększane z pobierania 5 Gb / s do 7 Gb / s i przesyłania do 3Gb / s. Aby osiągnąć tak wysokie prędkości, musisz jednak idealnie dopasować warunki sieciowe i możliwości.


Ważniejsze jest wprowadzenie obsługi 5G FDD. Będzie to miało kluczowe znaczenie w Europie i innych miejscach, które chcą uwolnić widmo niskich częstotliwości (od 600 do 900 MHz) dla 5G. Snapdragon X55 wprowadza również współdzielenie widma 4G / 5G, śledzenie obwiedni 100 MHz dla lepszego zarządzania energią i strojenie anteny w regionie poniżej 6GHz. Wszystkie bardzo przydatne ulepszenia w stosunku do modemu 5G pierwszej generacji.

Być może największym punktem jest to, że X55 obsługuje również specyfikację 5G Standalone (SA). Wszystkie sieci i urządzenia 5G pierwszej generacji są oparte na wcześniejszej specyfikacji NSA (Non-Standalone). Ostatecznie zostaną one przeniesione do standardu SA. SA porzuca wykorzystanie sieci LTE do komunikacji wewnętrznej, przechodząc całkowicie na 5G. Otwiera to większą elastyczność sieci dzięki Network Slicing i oferuje jeszcze mniejsze opóźnienia w zakresie IoT i komunikacji między urządzeniami.


Wyjaśnienie 5G Standalone vs Non-Standalone

Po stronie 4G Snapdragon X55 obsługuje standard LTE kategorii 22. Pozwala to na maksymalną przepustowość 2,5 Gb / s, co czyni go najmocniejszym jak dotąd rozwiązaniem Qualcomm 4G. Snapdragon X55 wprowadza również Full Dimensional MIMO (FD-MIMO) dla LTE. Obejmuje to kształtowanie wiązki 3D, co pozwala na lepszą obsługę wysokości w celu poprawy wydajności widma.

Zbudowany dla Snapdragon SoC nowej generacji?

Snapdragon X55 nie pojawi się w urządzeniach do końca 2019 roku. Dlatego pierwsza fala smartfonów 5G zostanie zbudowana przy użyciu zewnętrznego X50 w połączeniu z Snapdragonem 855, który zapewnia modem 4G LTE. Zawsze była to sytuacja niezbyt idealna, ponieważ modem zewnętrzny wymaga dodatkowej przestrzeni krzemowej i PCB, a także zużywa więcej energii. Idealnie, modem 5G jest wbudowany w smartfon SoC, podobnie jak dzisiejsze modemy 4G.

Qualcomm tego nie potwierdził, ale wydaje mi się prawie pewne, że X55 będzie dostępny w procesorze Snapdragon 8XX nowej generacji 2019. Ten układ jest zwykle ogłaszany pod koniec roku, blisko kiedy Qualcomm spodziewa się pierwszych produktów X55.

Co ważne, Snapdragon X55 jest oparty na procesie 7 nm zamiast 10 nm z X50. Powinno to pasować do procesu stosowanego w SoC nowej generacji, aby integracja była łatwiejsza. Po zasadniczo sfinalizowaniu specyfikacji 5G SA najnowszy modem Qualcomm jest przyszłościowy i dlatego warto poświęcić czas na zaprojektowanie zintegrowanej wersji. Wreszcie fakt, że układ jest zgodny z 4G i 5G, oznacza, że ​​będzie działał na wszystkich rynkach, więc nie ma powodu, aby nie integrować, ponieważ 5G staje się bardziej powszechny w 2019 roku. Ale to tylko moje myślenie.

Spoglądanie poza smartfony

Podczas gdy Snapdragon X50 dotyczył smartfonów, X55 szuka szerszych zastosowań. Qualcomm zaprojektował modem, aby był „znacznie bardziej elastyczny” niż jego poprzednik. Jako samodzielne rozwiązanie modem może być używany w stałych bezprzewodowych punktach dostępu, laptopach i tabletach oraz urządzeniach samochodowych. W smartfonach X55 niewątpliwie zastąpi X50 w 2020 roku i może znaleźć drogę do zintegrowanego SoC do końca roku.

Snapdragon X55 to ważna informacja dla urządzeń 5G. Podobnie jak niektórzy konkurenci firmy, Qualcomm oferuje teraz kompleksowe rozwiązanie modemowe do sieci obecnych i nowej generacji. Ułatwi to przejście 5G dla dostawców urządzeń i operatorów. Co więcej, mając 5G SA na wyposażeniu, telefony wyposażone w X55 będą zabezpieczone na przyszłość, gdy będziemy zmierzać w kierunku pełnoprawnych sieci 5G po 2021 r.

Dziiaj w liście do inwetorów (via The Verge), Netflix potwierdził, że w końcu uruchomi tańzy plan tranmiji trumieniowej. Plan będzie uługą Netflix przeznaczoną wyłącznie dla urządzeń mobilnych, k...

W związku z zerzym przyjęciem cyfrowych praw jazdy w tanach Zjednoczonych i innych krajach pojawia ię pytanie, w jaki poób firmy mogą zwiękzyć bezpieczeńtwo poufnych informacji? Właśnie tam wkrac...

Pamiętaj, Aby Przeczytać