Według badań, na nastolatki nie ma negatywnego wpływu korzystanie z ekranu przed snem

Autor: Randy Alexander
Data Utworzenia: 24 Kwiecień 2021
Data Aktualizacji: 1 Lipiec 2024
Anonim
CS50 2013 - Week 2
Wideo: CS50 2013 - Week 2


  • Nowe badanie z Oxford University sugeruje, że korzystanie z ekranu przed snem nie ma negatywnego wpływu na nastolatki.
  • Badanie opiera się na ponad 17 000 dzienników wykorzystania czasu od nastolatków z całego świata.
  • Chociaż ustalenia są dość ostateczne, „brak korelacji ujemnej” z pewnością nie jest tym samym, co „korelacja dodatnia”.

Ponieważ smartfony stają się coraz bardziej zintegrowane z niemal każdym aspektem naszego życia, istnieje obawa, że ​​ludzie - zwłaszcza małe dzieci i nastolatki - mają za dużo czasu na ekranie. Całe to, że patrzenie na świecące prostokąty jest dla nich prawdopodobnie złe, prawda?

Według nowych badań przeprowadzonych przez Amy Orben i Andrew Przybylskiego z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. Odkrycia tej pary pokazują, że nie ma to negatywnego wpływu na nastolatków, którzy spędzają czas na ekranie przed snem.

Jest to sprzeczne z tym, w co wierzy wielu rodziców. Jest to dość powszechna myśl, że używanie smartfonów w łóżku lub wpatrywanie się w ekran komputera przed pójściem spać jest dla ciebie złe.


Oto własne słowa badania na ten temat:

Znaleźliśmy niewiele dowodów na istnienie poważnych negatywnych związków między zaangażowaniem na ekranie cyfrowym - mierzonym w ciągu dnia lub szczególnie przed snem - a dobrostanem nastolatków.

Orben i Przybylski specjalnie wybrali swoje dane z trzech różnych badań na ten temat, w których wzięło udział 17 000 nastolatków z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych. W przeciwieństwie do wielu innych badań na ten temat, para wykorzystywała tylko dane z badań obejmujących dzienniki wykorzystania czasu. Innymi słowy, badania, w których losowi ludzie są wybierani i otrzymują kwestionariusz dotyczący ich nawyków ekranowych, nie zostały wykorzystane, ponieważ Orben i Przybylski uważają, że są one z natury wadliwe.

Ich opinie na ten temat wyjaśniono w badaniu:

Ostatnie prace wykazały, że tylko jedna trzecia uczestników ocenia dokładnie swoje cotygodniowe pytania, a 42% przecenia, a 26% nie docenia ich. Niedokładności różnią się systematycznie w zależności od faktycznego zaangażowania cyfrowego: ciężcy użytkownicy Internetu często nie doceniają ilości czasu spędzanego w Internecie, podczas gdy rzadcy użytkownicy przeceniają to zachowanie.


Zamiast ufać nastolatkom, że sami zgłosili swoje odkrycia, Orben i Przybylski zaufali tylko danym z badań, w których nastolatki musiały wypełniać dzienniki w czasie rzeczywistym, gdy korzystały z telefonów, tabletów, komputerów itp. Nawet z tym specjalnie wybrane dane od tysięcy nastolatków, para nie znalazła powodu do niepokoju.

Należy zauważyć, że „brak powodu do niepokoju” zdecydowanie różni się od „dobrego” lub „zdrowego”. To, że coś nie ma negatywnego wpływu, nie oznacza, że ​​jest z natury pozytywne. Korzystanie z ekranu w nocy może nikomu nie zaszkodzić, ale czytanie książki, prowadzenie konwersacji lub słuchanie muzyki może być lepszym zajęciem przed snem.

Jeśli chcez tworzyć grę na Androida, to Unreal Engine 4 to bardzo dobry wybór, z dużą mocą i elatycznością. Po pierwzym załadowaniu edytora możez poczuć ię przytłoczony wzytkimi oknami i żargonem...

Kupując martfon z Androidem, komputer PC lub Chromebook, prawdopodobnie zechcez prawdzić przeglądarkę Google Chrome. Jedną z pierwzych rzeczy, które możez zrobić, jet konfigurowanie trony głó...

Nowe Ogłoszenia