Co to jest Google Fuchsia? Czy to nowy Android?

Autor: Randy Alexander
Data Utworzenia: 28 Kwiecień 2021
Data Aktualizacji: 1 Lipiec 2024
Anonim
🔥 Полный разбор замены Android – Google Fuchsia OS
Wideo: 🔥 Полный разбор замены Android – Google Fuchsia OS

Zawartość


Dla firmy, która rozpoczęła życie jako dostawca wyszukiwania, Google ma zaskakującą liczbę systemów operacyjnych. Jest Android i wiele jego kombinacji, jest system operacyjny Chrome, a teraz firma pracuje nad zupełnie nową alternatywą: tajemniczym systemem operacyjnym Google Fuchsia.

Przez długi czas nie mieliśmy pojęcia o planach Google dotyczących tego nowego systemu operacyjnego, ale nowsze pogłoski mówią, że zespół Fuchisa pracuje nad tym, aby działał na różnego rodzaju urządzeniach. Byliśmy nawet w stanie bawić się z niektórymi wczesnymi wersjami dla siebie. W tym miejscu zajmiemy się wszystkim, co wiemy szczegółowo i sprawdzimy, co my myślę, że Google Fuchsia może ostatecznie być.

Krótka historia Google Fuchsia

Google Fuchsia pojawiła się na GitHub po raz pierwszy w sierpniu 2016 roku, bez fanfar ani wyjaśnień od Google. GitHub to platforma typu open source dla programistów, którzy chcą udostępniać projekty i współpracować z nimi. Podobnie jak wcześniej Android, Fuchsia jest darmowym oprogramowaniem typu open source.


Ars Technica

Jednak w przeciwieństwie do Androida i Chrome OS, Google Fuchsia jest nie oparty na Linuksie, ale raczej na własnym mikrokernelu Google o nazwie „Zircon” (co oznacza „małe jądro”). Zirkon, wcześniej znany jako Magenta, jest przeznaczony do systemów wbudowanych - czyli systemów wykonujących pojedyncze zadanie w ramach większego mechanizmu. Zircon został opracowany przez programistę o imieniu Travis Geiselbrecht, który również stworzył jądro NewOS, które obsługuje system operacyjny Haiku.

Fuchsia ma również możliwość działania na smartfonach, tabletach i komputerach stacjonarnych, a skalowalność wydaje się być głównym najemcą jej projektu.

Pomimo swoich początków w systemach wbudowanych, Google Fuchsia ma również możliwość działania na smartfonach, tabletach i komputerach stacjonarnych, a skalowalność wydaje się być głównym najemcą jego projektu. W maju 2017 r. Fuchsia zyskała interfejs użytkownika, a jeden z programistów pracujących nad projektami drażnił się, że nie jest to tylko „wysypisko śmieci”, ale prawdziwy projekt, co prowadzi do spekulacji, że Google ma na to większe plany.


Do czego służy system operacyjny Fuchsia Google?

Na razie nie mamy pojęcia, co mogą oznaczać te większe rzeczy.

Oczywiście najbardziej destrukcyjne jest twierdzenie, że Fuchsia OS czeka na skrzydłach, by zastąpić Androida. Ostatnie pogłoski, że Fuchisa może zastąpić zarówno system Android, jak i Chrome OS w ciągu najbliższych pięciu lat, zostały szybko obalone przez Google. Chociaż firma nie zaprzeczyła całkowicie, że Fuchsia może w pewnym momencie zastąpić Androida, nie wygląda na to, że zamierzamy w najbliższym czasie zmienić nazwę tej witryny na „Urząd Fuksji”. Co jest dobrą wiadomością, ponieważ tak się dzieje nie mieć ten sam pierścień.

Ostatnie pogłoski sugerują, że Fuchsia może być najpierw zainstalowana na inteligentnych urządzeniach domowych, takich jak inteligentne głośniki, zanim zespoły programistów rozpoczną instalowanie jej na laptopach, a następnie na smartfonach. Należy pamiętać, że Google może po prostu zatrzymać rozwój Fuchsii, jeśli uzna, że ​​nie działa.

Podczas majowej konferencji deweloperów we / wy Google Hiroshi Lockheimer, szef Androida i Chrome, przekazał nam dodatkowe informacje na temat platformy, mówiąc, że jest ona ukierunkowana na wszystkie elementy, a nie tylko telefony, tablety lub komputery PC. Rozmawiając z The VergeLockheimer powiedział także: „Sprawdzamy, jak może wyglądać nowe spojrzenie na system operacyjny. Fuchsia polega jedynie na wprowadzeniu najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie systemów operacyjnych i rzeczy, których uczymy się od Fuchsia, które możemy włączyć do innych produktów. ”Na podstawie tych komentarzy wydaje się, że Fuchsia jest obecnie testem dla koncepcji systemu operacyjnego.

Więc co Google Fuchsia może zrobić, czego nie można osiągnąć po prostu aktualizując Androida lub Chrome? Prawdopodobnie ma to związek z jądrem, które daje mu możliwość skalowania aż do wyżej wymienionych systemów osadzonych i innych mniejszych urządzeń. Podczas gdy Android znany jest z tego, że zapuszcza się na terytorium urządzeń gospodarstwa domowego, Fuchsia byłaby o wiele lepsza dla twoich inteligentnych szczoteczek do zębów, lodówek i robotów odkurzających.

Innymi słowy, fuksja może być posunięciem w oczekiwaniu na Internet Rzeczy - Internet przedmiotów. IoT opisuje wszechobecność inteligentnych urządzeń, które przenoszą automatyzację domu na wyższy poziom. Pomyśl o kartonach po mleku, które mówią o twojej lodówce, i zamawiaj zamienniki przez Amazon (dostarczany przez drona), gdy zaczyna ci brakować. To jest przyszłość, w którą zmierzamy i pod wieloma względami już tam jesteśmy. Przygotowanie do zmiany paradygmatu jest mądrym posunięciem dla każdej przyszłościowej firmy technologicznej, a Fuchsia OS może zapewnić wspólny system operacyjny, który może łączyć wszystkie te systemy, a także jakieś większe urządzenie do ich kontrolowania.

Przygotowanie do zmiany paradygmatu to sprytny krok dla każdej przyszłościowej firmy technologicznej.

Podobnie Fuchsia ma możliwość skalowania do większych urządzeń, takich jak laptopy i komputery, i może obsługiwać procesory ARM, MIPS i x86. Rzeczywiście, zatwierdzenie projektu pokazuje, że Fuchsia jest teraz kompatybilna z układem Kirin 970 Huawei i może być uruchomiona na smartfonie Honor Play.

Fuchsia OS obsługuje także Dart i Flutter. Dart to własny język skryptowy Google, który służy do zasilania kilku własnych programów firmy, takich jak AdWords. Flutter to narzędzie do tworzenia wieloplatformowych, wydajnych aplikacji mobilnych w Dart. W ten sposób mogą być pisane przyszłe aplikacje dla platformy i mogą być używane w celu zapewnienia kompatybilności wstecznej w przyszłości. Sam Flutter jest również młody i wciąż jest w fazie beta, więc może to wszystko jest częścią wielkiego planu? Nigdy nie jestem w stanie stwierdzić, czy Google pracuje nad planem generalnym, czy tylko go wymyśla.

Ars Technica

Wszystko to można postrzegać jako krok do defragmentacji odbiorców i ujednolicenia Chrome OS i Androida. Defragmentacja poprzez wprowadzenie trzeciego systemu operacyjnego… tylko Google!

Może to zabrzmieć szalenie, ale Google już dawno oczekiwał takiego posunięcia, ponieważ odtąd odłożony projekt „Andromeda” miał kiedyś spełniać tę rolę. Andromeda zamierzała wprowadzić funkcje systemu operacyjnego Chrome na Androida (zamiast vice versa), a nawet oczekiwano, że pojawi się na plotki o nowym sprzęcie, takim jak laptop „Bison” (który prawdopodobnie jest teraz również złomowany).

Google Poly API: Pobieranie zasobów 3D dla aplikacji VR i AR na Androida

Na razie musimy zadowolić się tym, że system operacyjny Chrome może zamiast tego uruchamiać aplikacje na Androida. Jednak według redaktora zarządzającego na 9to5Google, Stephen Hall, źródła w Google opisały Fuchsię jako „duchowego następcę” tego projektu. Sugerowałoby to, że wzajemna kompatybilność jest nadal bardzo ważną siłą napędową, nawet jeśli system operacyjny jest budowany jako coś zupełnie innego od podstaw.

Rzeczywiście, ostatnia zmiana w Google Open Source Project firmy Google wydaje się potwierdzać, że firma rzeczywiście stara się, aby Fuchsia była kompatybilna z aplikacjami na Androida. W pliku readme stwierdza się, że „te cele są używane do tworzenia ART for Fuchsia”. Ponieważ ART jest akronimem dla Androida Runtime, który jest używany do uruchamiania aplikacji na Androida, wydaje się, że Google pozwoli urządzeniom z zainstalowaną aplikacją Fuchsia na uruchamianie aplikacji na Androida.

W tej chwili wszystko jest możliwe. W tym momencie Fuchsia nadal mogłaby skończyć jako kolejny nieudany projekt Google. Z drugiej strony, od tej chwili wygląda na to, że nie tylko aktywnie się rozwija, ale że Google rekrutuje inżynierów z innych firm technologicznych do pracy. Przykładem tego zatrudnienia jest niedawne oświadczenie Billa Stevensona, który wcześniej pracował w Apple jako starszy inżynier Mac OS przez 14 lat. W aktualizacji swojego profilu LinkedIn w styczniu 2019 roku Stevenson oświadczył, że rozpocznie pracę w Google 1 lutego, „aby pomóc we wprowadzeniu na rynek nowego systemu operacyjnego o nazwie Fuchsia”.

Jak stosować Fuchsia?

Obecny mobilny interfejs użytkownika Fuchsii nazywa się „Armadillo” i wciąż jest w powijakach. To powiedziawszy, ma już imponujące możliwości i jest wystarczająco daleko, aby majsterkowiczowie i hakerzy mogli uruchomić go na telefonach, tabletach i komputerach.

Jeśli przejdziesz ten proces, to czym się przywitasz?

Na razie ekran główny Fuchsii składa się z przewijanej pionowo listy aplikacji. Jednym z nich jest karta profilu, która zawiera zdjęcie profilowe, podstawowe ustawienia oraz datę i godzinę. To żyje na dole ekranu. Dostępna jest również funkcja wyszukiwania i klawiatura, która ma pewne podobieństwa z Gboard, choć brakuje wielu funkcji.

Ars Technica

Na razie nie ma jednak prawdziwych aplikacji, a wybranie któregokolwiek z elementów z przewijanej listy spowoduje tylko wyświetlenie symboli zastępczych. Co ciekawe, możesz już korzystać z imponujących funkcji wielozadaniowości. Na przykład przeciągnięcie jednej aplikacji do drugiej spowoduje przejście do trybu podzielonego ekranu, przy czym te dwie aplikacje zajmują górną i dolną część zgodnie z własnymi upodobaniami. A jeśli następnie wrócisz do domu (co robisz, dotykając środkowej kropki u dołu ekranu), możesz przeciągnąć trzecią lub nawet czwartą aplikację do grupy, aby korzystać z nich wszystkich naraz. Możesz także ustawić układ tak, aby tylko jedna aplikacja zajmowała większą część ekranu z kartami, aby przełączać się na inne, których używasz u góry.

Bardzo podoba mi się wygląd funkcji wielozadaniowości, choć osobiście uważam, że przewijanie wszystkich moich aplikacji na liście jest nieco odrażające. Być może w przyszłości Fuchsia będzie obsługiwać niestandardowe programy uruchamiające, takie jak Android. Człowieku, już czuję nostalgię za Androidem!

Człowieku, już czuję nostalgię za Androidem!

Jeśli jednak zainstalujesz Fuchsia na komputerze, będziesz używać nieco innego interfejsu użytkownika znanego jako „Capybara”. Mniej wiadomo o tym systemie operacyjnym, ale jest to kolejny przykład skalowalności systemu operacyjnego Fuchsia. Chodzi o (przypuszczalnie), że będzie to działało trochę podobnie do funkcji Continuum w systemie Windows, dzięki czemu interfejs użytkownika będzie się przełączał w zależności od wielkości wyświetlacza z systemem operacyjnym. Capybara jest zaprojektowana na klawiaturę i mysz i wygląda bardziej jak system operacyjny Chrome z paskiem zadań, przyciskiem akcji i opcjami w rogu. Wygląda na to, że aplikacje będą działać w przeciąganych oknach.

Możesz zobaczyć, jak może wyglądać interfejs Capybara na powyższym obrazku, stworzonym przez 13-letniego entuzjasty i cudownego Noah Caina. Pamiętaj jednak, że jest to spekulacyjne, bardzo podstawowe i bardzo prawdopodobne, że zmieni się w miarę rozwoju

Fitbit zadebiutował dziś Inpire i Inpire HR, nową linię monitorów fitne, które zatępują Alta i inne produkty z oferty Fitbit. Te protze urządzenia do nozenia wykorzytują ukce tarzych urządze...

TCL Communication ogłoiło dziś Alcatel Avalon V, niedrogi telefon, który nadal zapewnia kromny poziom wydajności. Co ważniejze dla TCL, urządzenie będzie pierwzym telefonem Alcatel przedawanym be...

Wybierz Administration.